Cauta:

FOTBAL. LIGA 2 – Luptă pentru locul al doilea

Categorie: Sport | Autor: MIrcea GRUMAZ | (15 mai 2017, 12:44)

Începută vineri cu două derby-uri în care au fost implicate patru echipe aflate în lupta pentru promovare, etapa a 34-a a Ligii 2 a continuat sâmbătă şi duminică.

Foresta Suceava s-a confruntat cu o criză majoră şi iniţial anunţase FR de Fotbal că nu se poate prezenta la meci. FRF i-a întins o mână de ajutor cu cazarea şi masa de la Mogoşoaia, astfel că Foresta a făcut până la urmă deplasarea şi speră să poată susţine şi ultimele patru etape.

Juventus Bucureşti - Chindia Târgovişte: 2-1 (0-1); Alexandru Zaharia (62), Bogdan Chipirliu (78) / Cristian Cherchez (32)

FC Braşov - CS Mioveni: 0-0

Dunărea Călăraşi - CS Baloteşti: 2-1 (2-0); Bogdan Danciu (12), Bobo Kanda (18) / Florin Niculae (75)

CS Afumaţi - Foresta Suceava: 6-0 (5-0); Vasile Olariu (4, 89), Marian Vlada (9 - 11m, 39), Valentin Costache (23), Ştefan Vasile (43)

Luceafărul Oradea - Dacia Unirea Brăila: 4-1 (1-0); Marius Matei (20, 55), Constantin Roşu (58), Claudiu Codoban (68) / Andrei Puşcaşu (77)

Unirea Tărlungeni - ASU Politehnica Timişoara: 0-3 (gazdele s-au retras)

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CSM Râmnicu Vâlcea: 3-0 (oaspeţii s-au retras)

FC Academica Clinceni - UTA Bătrâna Doamnă: 0-5 (0-1); Adrian Petre (20, 74, 76), Marius Curtuiuş (82), Bogdan Burlă (84), Albert Stahl (86)

Olimpia Satu Mare şi Metalul Reşiţa vor sta.

Clasament

1. Juventus72p (63-17) - 30

2. UTA Arad62p (58-28) - 31

3. Sf. Gheorghe61p (53-26) - 30

4. CS Mioveni58p (48-24) - 31

5. FC Braşov55p (47-30) - 30

6. Chindia Târgovişte51p (50-32) - 30

7. Dunărea Călăraşi47p (43-39) - 31

8. Dacia Brăila46p (36-38) - 30

9. Olimpia Satu Mare45p (39-33) - 30

10. CS Afumaţi44p (41-31) - 30

11. Foresta Suceava41p (46-53) - 30

12. Luceafărul40p (42-35) - 31

13. Poli Timişoara37p (44-51) - 31

14. Academica Clinceni34p (42-66) - 31

15. CS Baloteşti30p (35-52) - 30

16. Metalul Reşiţa21p (32-65) - 30

17. Rm. Vâlcea18p (16-58) - 30

18. Tărlungeni1p (15-72) - 31

Etapa 35 (20/21 mai): Braşov - Clinceni; Reşiţa - Luceafărul; Brăila - Afumaţi; Suceava - Sepsi; Chindia - Olimpia; Râmnicu Vâlcea - Juventus (va fi 0-3); Baloteşti - Tărlungeni (va fi 3-0); Poli Timişoara - UTA. Mioveni şi Călăraşi vor sta.

Categoria de subiect: fotbal; liga 2; clasament; foresta suceava; uta batraba doamna; juventus; fc brasov
Adaugati un comentariu: