Cauta:

HANDBAL MASCULIN - Victorie pentru Potaissa

Categorie: Sport | Autor: Mircea GRUMAZ | (03 aprilie 2017, 11:20)

Potaissa Turda a învins formaţia luxemburgheză HB Dudelange cu scorul de 32-29 (17-20), sâmbătă, acasă, în prima manşa a sferturilor de finală ale Cupei Challenge la handbal masculin.

Potaissa a reuşit o repriză secundă foarte bună, după ce la pauză a fost condusă de HB Dudelange, câştigând la o diferenţă de trei goluri.

Pentru turdeni au marcat Georgică Cîntec (7 goluri), Cristian Adomnicăi 6, Roland Thalmaier 4, Răzvan Pavel 4, Roman Zacaciurin 3, Radu Lazăr 3, Ştefan Huta 2, Ionuţ Rotaru 1, Alexandru Laslo 1, Nenad Savic 1.

Golurile oaspeţilor au fost reuşite de Tommy irtz 6, Josip Ilic 5, Dan Mauruschatt 4, Mario Anic 4, Michel Gulbicki 3, Malvin Sebastian Patzack 3, Frank Hippert 2, Aleksiej Szyczko 2.

Manşa secundă a avut loc aseară, tot la Turda.

Categoria de subiect: handbal masculin; Potaissa Turda; HB Dudelange